DDCL Home Last updated 21 May 2024 Worcs Chess

Match details 2023-4 season

Quick navigation on this page
(most recent results at top)
Division 1 Division 2 Division
3

Division 1

  Division 1
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
     
  Result   Played


Division 2

  Oscott - Wolverhampton Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Thomas, Keith
Loach, Peter
Peers, Mike
Duffield, Sam
½ - ½
0 - 1
1 - 0
1 - 0
Varbanov, Varban
Rosser, Goffrey
Kathait, Dharam Singh
Giddings, William
  Result 2½ - 1½ Played 20 May

  Kynoch - Oscott Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Ajoku, Nnamdi
Norton, Aaron
Skyme,Joshua
Chan, Karl
1 - 0
½ - ½
½ - ½
1 - 0
Thomas, Keith
Jones, Philip
Andrews, Leslie
Peers, Mike
  Result 3 - 1 Played 13 May

  South Birmingham - Kidderminster Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Drugan, Mark
Vaidyanathan, Sathya
Edwards, Steve
Castells Gil, Javier
½ - ½
1 - 0
½ - ½
0 - 1
Spowart, David
Waud, david
Riley, Mark
Tinley, Simon
  Result 2 - 2 Played 30 Apr

  Kynoch - Mercia Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Norton, Aaron
Chan, Karl
Hackett, R
Morgan, Grendon
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
Snell, Andrew
Wyman, Callum
McCumiskey, George
Moczadlo, Ian
  Result 2 - 2 Played 29 Apr

  Mercia - Kidderminster Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Snell, Andrew
Cox, Chris
Stallard, Chris
McCumiskey, George
1 - 0
½ - ½
½ - ½
0 - 1
Bissell, Maurice
Riley, Mark
Varilone, John
Tinley, Simon
  Result 2 - 2 Played 16 Apr

 Kidderminster - South Birmingham Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Spowart, David
Close, David
Preece, Alan
Tinley, Simon
1 - 0
1 - 0
½ - ½
1 - 0
Drugan, Mark
Walner, Miilenko
Edwards, Steve
Woollaston, Alan
  Result 3½ - ½ Played 10 Apr

  Wolverhapton - Mercia Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Brandon Smith, Kye
Vanian, Bradley
Kathait, Dharam Singh
Sahota, Prince Aneil
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
Hodkinson, Dave
Smith, Barry
Stallard, Chris
Wyman, Callum
  Result 2 - 2 Played 8 Apr

 Oscott - South Birmingham Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Biddle, Mike
Thomas, Keith
Spillane, Kevin
Peers, Mike
½ - ½
0 - 1
0 - 1
0 - 1
Drugan, Mark
Walner, Milenko
Edwards, Steve
Woollaston, Alan
  Result ½ - 3½ Played 8 Apr

 Kidderminster - Oscott Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Waud, David
Close, Dave
Wilkes, Brandon
Tinley, Simon
½ - ½
1 - 0
0 - 1
½ - ½
Biddle, Mike
Thomas, Keith
Spillane, Kevin
Andrews, Leslie
  Result 2 - 2 Played 3 Apr

  Mercia - South Birmingham Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Mehmood, Muhammed
Smith, Barry
Wyman, Callum
McCumiskey, George
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
Drugan, Mark
Castells Gil, Javier
Woolaston, Alan
Lambert, Luke
  Result 1 - 3 Played 26 Mar

 Oscott - Kynoch Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Thomas, Keith
Spillane, Kevin
Loach, Peter
Jones, Philip
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
Greeen, Olvier
Skyrme, Joshua
Rake, Tony
Hearn, Barry
  Result 3 - 1 Played 25 Mar

 Kynoch - South Birmingham Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Skyrme, Joshua
Hackett, R
Billows, Donald
Freckleton, Daniel
0 - 1
0 - 1
½ - ½
0 - 1
Drugan, Mark
Walner, Milenko
Edwards, Steve
Woollaston, Alan
  Result ½ - 3½ Played 11 Mar

 Wolverhampton - Kidderminster Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Varbanov, Varban
Shukla, Jwalant
Pearson Jones, Peter
Walker, Joe
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
Waud, David
Wilkes, Brandon
Tinley, Simon
Barton, Luke
  Result 1 - 3 Played 11 Mar

 Kynoch - Kidderminster Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Ajoku, Nmadi
Rake, Anthony (Tony)
Hackett, R
Hearn, Barry
1 - 0
0 - 1
½ - ½
0 - 1
Bissell, Maurice
Waud, David
Close, David
Tinley, Simon
  Result 1½ - 2½ Played 4 Mar

  Wolverhampton - South Birmingham Division 1
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Pearson Jones, Peter
Rosser, Geoffrey
Vanian, Bradley
Walker, Joe
0 - 1
½ - ½
0 - 1
0 - 1
Walner, Milenko
Drugan, Mark
Edwards, Steve
Woollaston, Alan
  Result ½ - 3½ Played 5 Feb

 Wolverhampton - Oscott Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Sukla, Jwalant
Rosser, Geoffrey
Walker, Joe
Smith, Kye
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
Biddle, Mike
Spillane, Kevin
Thomas, Keith
Peers, Mike
  Result ½ - ½ Played 8 Jan

 South Birmingham - Oscott Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Vaidyanathan, Sathya
Drugan, Mark
Edwards, Steve
Woollaston, Alan
½ - ½
½ - ½
0 - 1
1 - 0
Biddle, Mike
Spillane, Kevin
Loach, Peter
Jones, Philip
  Result 2 - 2 Played 2 Jan

  Oscott - Kidderminster Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Thomas, Keith
Spillane, Kevin
Loach, Peter
Jones, Philip
½ - ½
½ - ½
½ - ½
1 - 0
Bissell, Maurice
Waud, David
Close, Dave
Tinley, Simon
  Result 2½ - 1½ Played Mon 18 Dec

 Wolverhampton - Kynoch Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Rosser, Geoffrey
Vanian, Bradley
Chua, Jay (Juaherman)
Giddings, William
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
Ajoku, Nnamdi
Skyme, Joshua
Rake, Antony (Tony)
Hearn, Barry
  Result 0 - 4 Played 18 Dec

  Mercia - Wolverhampton Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Snell, Andrew
Sands, Gordon
Wyman, Callum
McCumiskey
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
Adams, Andrew
Rosser, Geoffrey
Vanian, Bardley
Giddings, William
  Result 2 - 2 Played 12 Dec

 South Birmingham - Mercia Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Walner, Milenko
Drugan, Mark
Edwards, Steve
Woollaston, Alan
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
Smith, Barry
Staffard, Chris
Wyman, Callum
McCumiskey, George
  Result 4 - 0 Played 28 Nov

 Mercia - Oscott Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Cox, Chris
Sands, Gordon
Mehmood, Muhammed
Wyman, Callum
½ - ½
1 - 0
0 - 1
0 - 1
Biddle, Mike
Thomas, Keith
Spillane, Kevin
Jones, Philip J
  Result 1½ - 2½ Played 22 Nov

 Oscott - Mercia Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Leach, Peter
Neale, Ron
Andrews, Leslie
Peers, Mike
1 - 0
½ - ½
½ - ½
1 - 0
Hodkinson, Dave
Smith, Barry
Stallard, Chris
McCumiskey, George
  Result 3 - 1 Played 13 Nov

  Kidderminster - Mercia Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Bissell, Maurice
Waud, David
Preece, Alan
Tinley, Simon
½ - ½
1 - 0
1 - 0
1 - 0
Smith, Barry
Stallard, Chris
Wyman, Callum
Moxley, Ian
  Result 3½ - ½ Played 8 Nov

 Kidderminster - Kynoch Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Bissel, Maurice
Waud, David
Preece, Alan
Tinley, Simon
½ - ½
½ - ½
1 - 0
1 - 0
Tahir, Waleed
Skyme, Joshua
Chan, Karl
Wood, Stuart
  Result 3 - 1 Played 19 Oct

Kynoch - Wolverhampton  Division 2
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Ajoku, Nnamdi
Tahir, Waleed
Green, Oliver
Skyrme, Joshua
½ - ½
0 - 1
1 - 0
1 - 0
Adams, Andrew
Shukla, Jwalant
Hodgkiss, Alex
Giddings, William
  Result 2½ - 1½ Played 9 Oct


Division 3

 Kynoch - Halesowen Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Hackett, R
Freckleton, Daniel
Dyson, Phil
Bolton, Andy
1 - 0
1 - 0
½ - ½
0 - 1
Hazell, Franklin
Taylor, Tony (AT)
Sheehan-Ford, Tyler
Hoogenkamp, Marke
  Result 2½ - 1½ Played 13 May

 Kidderminster - Kynoch Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Barton, Luke
Wilkes, Brandon
Kitchen, Mike
Henry, Cameron
1 - 0
½ - ½
1 - 0
0 - 1
Hackett, R
Billows, Donald
default
Jones Reg
  Result 2½ - 1½ Played 8 May

 Longbridge - Stourbridge Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Cleake, David
Bignall, Paul
Collett, Richard
default
½ - ½
0 - 1
1 - 0
d - d
Wilkinson, Richard
Pendrous, John
Doran, Ben
default
  Result 1½ - 1½ Played 25 Apr

 Kynoch- Mutual Circle Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Hackett, R
Freckleton, Daniel
Jones, Reg
Morgan, Grendon
½ - ½
1 - 0
0 - 1
0 - 1
Patel, Diah
Hughes, Peter
Robinson, Sheila
Stepanovic, Goran
  Result 1½ - 2½ Played 15 Apr

 Stourbridge - Kidderminster Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Wilkinson, Richard
Penderous, John
Doran, Ben
Grey-Smart, Isaac
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Barton, Luke
Wilkes, Brandon
Kitche, Michael
Henry, Cameron
  Result 1 - 3 Played 10 Apr

 Mutrual Circle - Halesowen Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Patel, Diah
Robinson, Sheila
Stapanovic, Goran
Vuran, Ismail
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
Taylor, Tony
Sgeehan-Ford, Tyler
Haddon, Chris
Hoogenkamp, Marko
  Result 2 - 2 Played 9 Apr

 Kidderminster - Longbridge Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Barton, Luke
Wilkes, Brandon
Kitchen, Michael
Pountney, Terry
1 - 0
0 - 1
½ - ½
0 - 1
Bignall, Paul
Collett, Richard
Tipper, Andy
Whiley, Joe
  Result 2½ - 1½ Played 27 Mar

 Halesowen - Stourbridge Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Hazell, Franklin
Taylor, AT (Tony)
Martin, Dayle
Sheehan-Ford, Tyler
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Wilkinson, Richard
Alcock, Steve
Loynes, John
Doran, Ben
  Result 1 - 3 Played 4 Mar

 Kynoch - Kidderminster Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Billows, Donald
Jones, Reg
Freckleton, Daniel
Dyson, Phil
0 - 1
1 - 0
0 - 1
½ - ½
Barton, Luke
Wilkes, Brandon
Kitchen, Michael
Pountney, Terry
  Result 1½ - 2½ Played 4 Mar

 Mutual Circle - Longbridge Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Mohammed, Idris
Patel, Diah
Hughes, Peter
Vuran, Ismail
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
Bignall, Paul
Roberts, david
Angel, Elias
Whiley, Joe
  Result 3 - 1 Played 20 Feb

 Halesowen - Kynoch Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Hazell, Franklin
Tony (AT) Taylor
Sheehan-Ford, Tyler
Hadden, Chris
½ - ½
0 - 1
0 - 1
0 - 1
Rake, Tony (A)
Hearn, Barry
Jones, Reg
Billows, Donald
  Result ½ - 3½ Played 19 Feb

 Longbridge - Halesowen Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Cleak, David
Bignall, Paul
Collett, Richard
Roberts, David
1 - 0
0 - 1
½ - ½
1 - 0
Hazell, Franklin
Martin, Dayle
Sheehan-Ford, Tyler
Jackson, Aiden
  Result 2½ - 1½ Played 15 Feb

 Stourbridge - Kynoch Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Wilkinson, Richard
Adams, Che
Loynes, John
Doran, Ben
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
Rake, Tony (A)
Zabber, Awais
Hearn, Barry
Billows, Donald
  Result 3 - 1 Played 15 Feb

 Kidderminster - Mutual Circle Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Barton, Luke
Wilkes, Brandon
Poutney, Terry
Cameron, Henry
½ - ½
1 - 0
1 - 0
1 - 0
Hughes, Peter
Stepanovic, Goran
default
default
  Result 3½ - 1½ Played 14 Feb

 Kidderminster - Halesowen Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Barton, Luk
Wilkes, Brandon
Pountney, Terry
Henry, Cameron
1 - 0
1 - 0
1 - 0
½ - ½
Taylor, AT (Tony)
Martin, Dayl
Sheehan-Ford, Tyler
Haddon, Chris
  Result 3½ - ½ Played 31 Jan

 Kynoch - Stourbridge Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Skyrme, Joshua
Ali, Farah
Billows, Donald
Jones, Reg
½ - ½
1 - 0
½ - ½
0 - 1
Wilkinson, R
Alcock, Steve
Loynes, John
Doran, Ben
  Result 2 - 2 Played Mon 22 Jan

 Halesowen - Mutual Circle Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Hazell, Franklin
Taylor, AT (Tony)
Martin, Dayl
Haddon, Chris
0 - 1
0 - 1
½ - ½
1 - 0
Hughes, Peter
Slater, Graeme
Stepanovic, Goran
Morris, Steve
  Result 1½ - 2½ Played Mon 18 Dec

 Mutual Circle - Kynoch Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Patel, Diah
Hughes, Peter
Vurun, Ismail
Patel, Dipal
1 - 0
½ - ½
0 - 0
0 - 1
Hearn, barry
Wood, Stuart
Jones, Reg
Heilbronn, David
  Result 1½ - 1½ Played 6 Dec
The result on board 3 was subject to discussion by the two teams and they agreed to void the result.

 Stourbridge - Longbridge Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Wilkinson, Richard
Evans, Ron
Doran, Ben
Adams, Che
1 - 0
½ - ½
0 - 1
1 - 0
Bignall, Paul
Nguyen, Nam Ahn
Angel, Elias
Allsopp, Brian
  Result 2½ - 1½ Played 6 Dec

 Halesowen - Longbridge Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Taylor, Tony (AT)
Sheehan-Ford, Tyler
Martin, Dayl
Jackson, Aidan
½ - ½
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Cleak, David
Bignall, Paul
Collett, Richard
Street, Gary
  Result 1½ - 2½ Played 4 Dec

 Stourbridge - Mutual Circle Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Evans, Ron
Yeung, Mason
Doran, Ben
Adams, Che
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
Hughes, Peter
Stapanovic, Goran
Vuran, Isdmail
Steve, Morris
  Result 4 - 0 Played 8 Nov

Halesowen - Kidderminster Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Taylor, AT (Tony)
Sheehan-Ford, Tyler
Hoogenkamp, Marko
Stanulovic, Vesna
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Barton, Luke
Kitchen, Michael
Yates, Tim
Henry, Cameron
  Result 1 - 3 Played 6 Nov

 Longbridge - Kynoch Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Bignall, Paul
Collett, Richard
Drew, Luke
Allsop, Brian
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
Jones, Reg
Billows, Donald
Dyson, Phil
Heilbronn, David
  Result 2 - 2 Played 2 Nov

 Mutual Circle - Kidderminster Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Hughes, Peter
Robinson, Sheila
Stepanovic, Goran
default
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Barton, Luke
Kitchen, Michael
Yates, Tim
Pountney, Terry
  Result 1 - 3 Played 24 Oct

Longbridge - Mutual Circle Division 3
Board Home team Score Away team
1
2
3
4
Bignall, Paul
Collett, Richard
Tipper, Andy
Allsop, Brian
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
Scott, Hamish
Hughes, Peter
Stepanovic, Goran
Morris, Steve
  Result 0 - 4 Played 5 Oct